مصاحبه جناب آقای مهندس حمید بابازاده، ریاست اتحادیه با روزنامه شهرآرا: ایجاد میز تخصصی صادرات به عراق در خراسان رضوی

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی خراسان‌رضوی از ایجاد میز تخصصی صادرات خدمات به عراق خبر داد. حمید بابازاده در گفت‌وگو با شهرآرا، هدف از ایجاد این ساختار را کاهش هزینه‌ برای صادرکنندگان استان و افزایش ضریب نفوذ شرکت‌های خراسانی در پروژه‌های عمرانی عراق بیان کرد و افزود: هزینه‌های لازم برای بسترسازی حضور یک شرکت در کشور خارجی بالاست و متأسفانه بیشتر شرکت‌های خراسان‌رضوی به دلایل مختلف مثل افزایش نرخ ارز و فقدان حمایت‌های لازم، بنیه مالی کافی برای تأمین این هزینه‌ها را ندارند. در نتیجه از حضور در بازار پررونق عراق عقب می‌مانند.
وی ادامه داد: در ساختار غیردولتی یادشده که از یک ماه پیش با تمرکز بر عراق شروع شده است، بنا داریم شرکت‌های علاقه‌مند به فعالیت در این کشور را دور هم جمع کنیم تا این شرکت‌ها با مشارکت و استفاده از توان مالی همدیگر، زیرساخت‌های لازم برای حضور در عراق مثل ایجاد دفتر را فراهم کنند.
این فعال بخش خصوصی ادامه داد: گام نخست برای جلب حمایت طرف عراقی با سفر اخیر رئیس هیئت مدیره شورای ملی تجارت عراق به مشهد برداشته شده است و امید می‌رود پیش از اتمام سال ۹۸، نتایج مثبت آن با حضور دست‌کم دو سه شرکت خراسان رضوی در پروژه‌های فنی و مهندسی عراق، خود را نشان دهد.
وی با بیان اینکه میز تخصصی افغانستان، کشورهای CIS و سوریه در برنامه‌های بعدی قرار دارد، ابراز امیدواری کرد این تلاش‌ها با حمایت بدنه دولت در استان با شتاب بیشتری ادامه پیدا کند.

“آدرس اینترنتی مصاحبه ایشان”